Velký průměr odrazové plochy – trampolíny se vyrábí v různých velikostech odrazových ploch a to také bývá zásadní pro posouzení možností rozsahu pohybu. Zcela logicky si na trampolíně o průměru pouhých 90 cm zaskáčete jen zlehka, a můžete ji mít i doma v pokoji, protože se jen stěží odrazíte až do stropu. Velké průměry jsou naopak určené pro exteriér, protože lze na nich provádět i akrobatické prvky, samozřejmě pod dohledem někoho zkušeného. Čím větší průměr odrazové plochy, tím také větší zážitky ze skákání.
Zabezpečovací prvky – trampolínu si samozřejmě můžete doma sestavit jen s odrazovou plochou a ponechat ji zcela odkrytou, i bez krytu obvodových pružin, ale riskujete zbytečný úraz. Na takto velkém nářadí, na trampolíně GoodJump 4UPVC 305 cm s ochrannou sítí Goodjump, už může být každý chybný doskok osudný, a pokud vás nezachytí síť po obvodu nářadí, zachytí vás pravděpodobně terén, na němž trampolína stojí. A to může být pěkně bolestivé, nebo to povede ke zranění. Zabezpečovací prvky tam zkrátka nejsou jen pro legraci nebo proto, aby měli výrobci co dělat.
Zlepší se vám nálada – když si přečtete pojednání, které o trampolínách píší někteří vzdělaní lidé z oboru medicíny nebo podobných oborů, pravděpodobně se tam dozvíte, že skákání zlepšuje náladu, mírní deprese a úzkosti a nastoluje hormonální rovnováhu. To je celkem pochopitelné, neboť se skákáním podpoří lymfatický a imunitní systém a uvolní do krve hormony dobré nálady, aby naopak vyrovnaly přebytek hormonů stresových.
Stop platfusu – platfus neboli ploché nohy nejsou jen škaredé, ale i nezdravé. Způsobují vadné držení těla, což vyvolává bolesti bederní páteře a hlavně kolenních kloubů. Tím se značně snižuje kvalita života, přitom stačí docela málo – chodit venku častěji naboso a skákat na trampolíně, která výrazně podporuje tvorbu svaloviny chodidel, a tím pádem příčné a podélné klenby.